Вибираємо гнучку черепицю

М'яка (бітумна) черепиця - гнучкий покрівельний матеріал, який відрізняється довговічністю і доступною ціною. Різні вітчизняні та зарубіжні виробники виготовляють це покриття за власними технологіями. На сайті tegola.ua фахівці допоможуть вам зробити вибір і правильно обрати бітумну черепицю. Різниця між ними суттєва, тому актуальним є питання, як правильно вибрати бітумну черепицю.

Не варто обмежуватися вибором найбільш симпатичного кольору і красивою нарізкою гонту. Щоб придбати варіант, який буде багато десятиліть міцно триматися на покрівлі, слід оцінювати цілий комплекс параметрів. Повний їх список детально розкритий нижче.

Тип бітуму в складі гнучкої черепиці

Бітум - основа м'якої покрівлі. На сучасному ринку широко затребувані 2 його види: окислений і СБС-модифікований. Вони мають різні властивості, які відображаються на експлуатаційному ресурсі і міцності покриття.

СБС-бітум модифікований термопластичних еластомером (або штучним каучуком). Ці речовини наділяють черепицю можливістю розтягуватися і стискатися під впливом погодних умов. Це актуально для регіонів з різкими перепадами температур. Еластична покрівля не кришиться через різке потепління і похолодання, не тріскається. Її пружність зберігається при температурі до 100С, а теплостійкість - до рівня в 1000 С. Покриття на основі СБС-бітуму настилають навіть в холодні сезони. Бітум з СБС характеризує виняткова довговічність за рахунок високої стійкості до впливу УФ-променів. Термін служби не менше 35 років.

Окислений бітум виготовляється з паралельним збагаченням киснем, який провокує штучне зістарювання. Мінус цього виду в більшої жорсткості і крихкості в порівнянні з СБС-аналогом, і окислений бітум дуже сильно схильний до ультрафіолетового випромінювання, в зв'язку з цим його термін служби не перевищує 15 років.

Вибір між окисленим і СБС-модифікованим бітумом залежить від регіону, де заплановано будівництво будинку. Важливо використовувати правильний варіант, щоб в холодний сезон покрівля зберегла початкові властивості.

Якщо заплановано будувати капітальну будівлю, яка повинна зберігати міцність довгі десятиліття, переважно гнучка черепиця, заснована на СБС-бітумі. По довговічності і еластичності він перевершує окисленого конкурента.

Для покрівлі складної форми, що включає в себе купола, конуси, півсфери і інші конфігурації, рекомендується вибирати СБС-бітум. Цей матеріал відрізняється достатньою гнучкістю для того, щоб формувати самі незвичайні фігури.

Щоб визначити, з якого бітуму виготовлений зразок, потрібно зігнути його. Той, який виявиться більш еластичним, і буде з СБС-основи. Коли лист разогнётся, на його поверхні не залишиться тріщин і розшарування.

Щільність основи з склополотна

Ще один важливий компонент бітумної черепиці - шару не зі скловолокна. Його щільність визначає міцність і довговічність. Оптимальний показник - 100 г / м2.

Найнижча допустима відмітка щільності - 80 г / м2, а висока - 120 г / м2. Це ненормований показник, тому кожен виробник встановлює свій рівень. Однак щільність скловолокна впливає на максимальну силу розтягування, і цей параметр вказаний в ГОСТ 32806-2014 "Черепиця бітумна". Його мінімальний рівень: 600 Н / 50 мм по ширині гонту і 400 Н / 50 мм по висоті гонту.

Захисно-декоративний шар

Бронюють посипання захищають від механічних пошкоджень, атмосферних опадів і ультрафіолетових променів. Виробники застосовують гранулят одного з двох видів: базальтовий або сланцевий.

Сланець при виготовленні забарвлюють хімічним способом.

Базальт набуває відтінок в процесі випалу, він зберігає яскравість багато десятиліть. Гранулят цього виду краще входить в бітум, що позитивно позначається на зовнішньому вигляді покриття. Базальт і сланець відноситься до негорючих матеріалів, він не допускає загоряння покрівлі від іскор, що проникають через трубу.

При огляді м'якої черепиці перед покупкою слід помацати поверхню і визначити, наскільки міцно тримається гранулят в бітумі. Потерти невелику ділянку зразка і перевірити, чи легко відділяється посипання.

При монтажі і протягом першого року експлуатації допустимо осипання грануляту в межах 10%.

Виробник

Відомі назви фірми-виробника і бренду гарантують високу якість. Перед покупкою не завадить зайти на офіційну сторінку виробника, ознайомитися з його локацією і виробничими потужностями.

Якщо компанія крім покрівельного покриття виробляє великий асортимент супутніх товарів (мастик, мембран, плівок, підкладкових килимів), це ще один пункт в її користь, свідоцтво про серйозне підході і широкому охопленні.

Матеріал надійно захищений від проникнення атмосферних опадів і вицвітання. Його відмінні риси такі:

Основа - стеклохолст з оптимальним рівнем щільності: 100 г / м2. Завдяки високій міцності на розрив матеріал витримує значні навантаження.

Бітум СБС-модифікований, має високу пластичність і еластичність, реагує на температурні перепади належним чином.

Мінеральна крихта складається з гранул різної фракції, що покращує зовнішній вигляд і захисні властивості поверхні.

Завдяки малій вазі дахове покриття легко монтувати. Гонти піднімаються на дах без особливих зусиль. Їх фіксують на самоклеючий шар і спеціальні покрівельні цвяхи.

Июнь 24, 2020 – 10:21

​Как работает генератор

Вибір місця для буріння

Кровельная битумная черепица

Ремонт квартиры в Киеве

Выбираем российский гранит