Різниця між артезіанською свердловиною і свердловиною на пісок

Свердловина на пісок - переважно неглибока свердловина (приблизно 15-30 метрів), що володіє малою продуктивністю - не більше кубометра води в годину. У таких свердловинах застосовують обсадні труби 133 або 152 міліметра в діаметрі. На нижній частині цієї труби кріплять сітчастий фільтр, який повинен затримувати великі частки.

Купить билет на автобус просто на сервисе бас проїзд.

Така свердловина може прослужити вам до 15 років в залежності від глибини і регулярності використання. Чим частіше ви будете прокачувати свердловину, тим вище буде термін її служби. Важливим є і розмір піщаних фракцій. Якщо пісок дрібнозернистий і пилеподібний, то термін служби свердловини навряд чи перевищить 2-3 роки. Такі свердловини часто піддаються замулювання, що виводять з ладу фільтри.

Вода з такої свердловини сильно забруднена, а тому виникає необхідність у складній системі водоочищення. Однак сам процес буріння не супроводжується великими витратами. Краще проводити роботи в спецодязі, щоб не забруднитися сильно.

Артезіанська свердловина, а точніше сказати справжня артезіанська свердловина - свердловина, в якій відбувається натуральний, так би мовити, самоізлив води, проте зустрічаються вони рідко.

Артезіанськими називають всі свердловини, що володіють глибиною 50-200 і більше метрів. Такий спектр глибин пояснюється глибиною залягання вапняку, який є водоносною породою. Продуктивність, в порівнянні з піщаною, у неї в кілька разів вище і при наявності належної експлуатації здатні прослужити кілька десятків років. У таких свердловинах відсутній процес замулювання, адже фільтром служить вапняк, також вони не пересихають.

У такій свердловині можна сміливо встановлювати високопродуктивний погружний насос. Буріння такого роду свердловини може зайняти 5 і більше робочих днів.

За всі переваги потрібно доплачувати і артезіанська свердловина не виняток. Її більш висока вартість пояснюється великою кількістю обсадних колон і чималим діаметром - 159-324 мм.

                                                     

Июнь 6, 2020 – 06:02

Основные преимущества ГАЗели для перевозки грузов

Где купить кабельно-проводниковую продукцию в Украине

​Преимущества лазерной резки листового металла

Выбор лучшего кровельного материала для новой крыши

Как выбрать качественное компьютерное кресло